Вже зараз дрони в Україні перестали бути рідкісним гаджетом — а враховуючи, що деякі моделі апаратів коштують менше ста доларів, автономних літальних апаратів ставатиме все більше. За західним українським кордоном вони викорисовуються ще ширше. І не завжди людьми з добрими намірами.

В багатьох країнах є список подій чи місць, де використовувати дрони не можна. Наприклад, це футбольні матчі чи урядові будівлі. Якщо дрон проводить несанкціоновану відеозйомку чи, ще гірше, несе на собі зброю чи вибухівку — він підлягає знешкодженню. Силові служби різних країн уже випробовують методи швидкого знешкодження дрона, найчастіше їх збивають спеціальними ракетами, інколи заглушують радіохвилі, щоб апарат втратив керованість. Але в цих способів є мінуси, найбільший з яких — уламки дрона можуть пошкодити людей на землі.

Нідерландська компанія Guard from above запевняє, що знайшла краще рішення. Її спеціалісти тренують орлів хапати дрони в повітрі й приносити на землю. Це «низькотехнологічне рішення високотехнологічної проблеми», як кажуть у компанії, дозволяє повернути дрон на землю цілим, при цьому не нашкодивши людям. Виглядає процес так:

Зараз, коли польові досліди йдуть успішно, пріоритетною для компанії є безпека самих пташок. У Guard from above думають про пошиття для орлів спеціальних чохлів на кігті, чи й навіть на інші частини тіла.

Коли досліди завершаться й технологію буде відпрацьовано, навчених орлів планує взяти собі на службу нідерландська поліція.