Висаджувати дерева — корисно для екології, приємно для ока та вигідно, якщо зважати на плоди й деревину. Зараз лісництво — галузь, де обіг грошей сягає $200 мільярдів. Однак досі заліснення прово­диться в той же спосіб, що й століття тому: група людей із лопатами та насінням чи саджанцями повільно їх висаджують, пізніше так само повільно розбриз­кують рідини для захисту дерев від шкідників. Ріст і здоров’я дерев також вимірюють лінійкою чи «на око».

Безпі­ло­тники дають галузі нові можли­вості, якими планує скори­статись амери­канська компанія DroneSeed. За півгодини польоту, на які дрону вистачає заряду, він може охопити територію в 1300 м². У польоті зі спеці­ального відсіку вистрі­люють капсули, що містять насінину, добрива, гідрогель та пестициди. Завдяки високій швидкості — капсула долає швидкістю 107 метрів на секунду — насінина загли­блю­ється в землю на 7–10 санти­метрів. Цього вистачає для повно­цінного росту.

Одна з робочих моделей DroneSeed.

Одна з робочих моделей DroneSeed.

Пізніше на цій же території дрони можуть знадо­битись іще: щоб розпри­скати добрива та виміряти ріст і товщину нових дерев. За словами представника DroneSeed Лоурена Козака, послугами компанії вже користу­ються п’ять найбільших компаній лісової індустрії у США. Зважаючи, що лісові пожежі стають усе частішим і масшта­бнішим явищем, затре­бу­ва­ність дронів для віднов­лення лісів може тільки зрости.