Висаджувати дерева — корисно для екології, приємно для ока та вигідно, якщо зважати на плоди й деревину. Зараз лісництво — галузь, де обіг грошей сягає $200 мільярдів. Однак досі заліснення проводиться в той же спосіб, що й століття тому: група людей із лопатами та насінням чи саджанцями повільно їх висаджують, пізніше так само повільно розбризкують рідини для захисту дерев від шкідників. Ріст і здоров’я дерев також вимірюють лінійкою чи «на око».

Безпілотники дають галузі нові можливості, якими планує скористатись американська компанія DroneSeed. За півгодини польоту, на які дрону вистачає заряду, він може охопити територію в 1300 м². У польоті зі спеціального відсіку вистрілюють капсули, що містять насінину, добрива, гідрогель та пестициди. Завдяки високій швидкості — капсула долає швидкістю 107 метрів на секунду — насінина заглиблюється в землю на 7-10 сантиметрів. Цього вистачає для повноцінного росту.

Одна з робочих моделей DroneSeed.
Одна з робочих моделей DroneSeed.

Пізніше на цій же території дрони можуть знадобитись іще: щоб розприскати добрива та виміряти ріст і товщину нових дерев. За словами представника DroneSeed Лоурена Козака, послугами компанії вже користуються п’ять найбільших компаній лісової індустрії у США. Зважаючи, що лісові пожежі стають усе частішим і масштабнішим явищем, затребуваність дронів для відновлення лісів може тільки зрости.