До 1960-х хлопці проводили у школах більше часу і вивчали предмети глибше, ніж дівчата. Вони мали більше шансів здобути вищу освіту. Зараз у всьому світі панує протилежна тенденція: відсоток дівчат в університетах більший, ніж хлопців, і розрив збільшується. З оцінками в них також краще, пише лондонський журнал The Economist.

5 березня Організація економічного співробітництва та розвитку, OECD опублікувала результати дослідження 15-річних школярів та школярок у всьому світі. У математиці хлопці випереждють дівчат у середньому на три місяці. У природних і точних науках показники загалом рівні. Однак щодо читання дівчата випереджають хлопців у розвитку на цілий рік.

На це впливає те, як дівчата й хлопці проводять свій час поза школою. Середня 15-річна дівчина витрачає на виконання домашньої роботи 5,5 годин на тиждень – на годину більше, ніж пересічний хлопець. Він же більше часу приділяє відеоіграм та інтернет-серфінгу.  Лише половина хлопців читають книжки поза шкільною програмою, для задоволення. Серед дівчат таких – три чверті.

Впливає й імідж школи як “некрутого” місця для хлопця. Удвічі частіше, ніж дівчата, хлопці заявляють, що школа – це “марна трата часу”. Відповідно, хуліганять та пропускають занять хлопці більше, а роздратовані вчителі ставлять їм нижчі оцінки, ніж за анонімних тестувань. Також експерти OECD враховують, що серед вчителів та викладачів більше жінок, а ті схильні ставити вищі оцінки представницям своєї статі. Так само, як директори-чоловіки, за статистикою, прихильніше ставляться до чоловіків.

Нова тенденція поширюється й на університети. У 1985-му жінки становили 46% від зарахованих до університету. Зараз їх – 56%. До 2025-го цей показник, як очікується, зросте до 58%.

Хоча жінки зараз загалом більш кваліфіковані, ніж чоловіки, їх середня зарплатня становить лише три чверті від зарплатні чоловіків. Причина тут часто в тому, що жінки обирають менш високооплачувані професії. Також чоловіки здійснюють значний стрибок у кар’єрі й зарплаті в перші 15 років роботи. Жінки ж часто або залишаються на низьких і менш оплачуваних посадах, або й взагалі залишають роботу, щоб проводити час із дітьми. Західних країн це стосується менше, бідніших – більше. Але в підсумку виходить, що найбільше зараз зростає прошарок погано освічених чоловіків. І в цьому дослідники бачать іншу специфічну проблема. Раніше жінка зазвичай виходили заміж за чоловіка з її або з вищого соціального прошарку. Із наявними тенденціями чоловіків, які відповідали б статусу й можливостям жінок, може просто не вистачити. Відтак жінки виходитимуть заміж за менш успішних чоловіків, або ж лишатимуться самі.