Кожні дві хвилини служби поліції країн ЄС отримують повідомлення про зникнення дитини. Більшість відшукують протягом доби, але є діти, які вважаються загубленими десятки років. У Бельгії символом зниклих дітей став Ліям Ванден Бранден. Він пропав у травні 1996-го, маючи всього два роки. І попри те, що зачіпок нема, родина досі його шукає.

Цьогоріч організація Child Focus, яка займається порятунком зниклих та сексуально експлуатованих дітей, переконала національний банк Бельгії випустити в обіг один мільйон двоєврових монет. На їхньому звороті — зображення обличчя Ліяма, текст «Зник безвісти» англійською, французькою та голландською, а також лінк на сайт Child Focus. Це перша монета в історії, що містить на собі веб-адресу.

На сайті акції Coins of hope, «Монети надії», можна побачити карту Європи з більшими чи меншими точками. Це позначки людей, які сфотографувались із новою монетою. Так можна прослідкувати поширення монет континентом.

CoinsOfHope_2

Можливо, Ліяма вдасться знайти. Але суть акції не лише в цьому. На Coins of Hope — інформація про десятки бельгійських дітей, яких досі не вийшло знайти. Монети лише поширюють інформацію та закликають бути уважнішими до проблеми. Нижче — присвячена акції соціальна реклама. Вона голландською, але в налаштуваннях можна увімкнути англійські субтитри.

У схожий спосіб інформацію про зниклих дітей поширювали в Канаді. Там портрети дітей та дані про них друкували на поштових марках. А в Бразилії у районі, де хтось зник, інформація скидалась через wi-fi на принтери в межах кварталу.