Шурхіт листя водночас із хлюпанням хвиль скоро можна буде почути в одній з гаваней Ротердаму. Митці з місцевого бюро Mothership завершують проект Bobbing forest — із висадження голандських в’язів у відпрацьованих буях. Попервах на хвилях гойдатимуться 20 дерев: треба пересвідчитись, чи вони зможуть рости в умовах постійних коливань. Виявилось, що більшість порід дерев мають морську хворобу й гойдання переносять тяжко. Голандський в’яз до цього стійкіший. Але чи витримає він усі особливості життя на воді, покажуть наступні кілька років.

Мета цього проекта — екологічна. Якщо спроба створити зелені насадження на воді виявиться вдалою, можна буде масштабувати проект і вкрити такими “лісами” частину прибережних вод Нідерландів – того, чого в цій низинній країні удосталь. Відтак повітря стане чистішим.

Зараз дерева виглядають так.
Зараз дерева виглядають так.

Ідея прийшла до засновника Mothership Джерона Еверерта, коли він із друзями роздивлявся акваріум. Усередині плавали декорації – пластикові копії дерев, засунуті в рибальські поплавки.  “Чому б нам не спробувати зробити таке ж, але справжнє?”, — спитав він дизайнера Юргена Боя, який стояв поряд. Невдовзі був готовий дослідний зразок. Такий:

Тестовий зразок.

Голандці розраховують, що чим відчутнішим ставатиме підняття рівня світового океану, то актуальнішою буде їхня ідея. У Нідерландах, де значна частина суходолу знаходиться нижче рівня моря — точно.