Кількість мільяр­дерів у країні чи мегаполісі чимало свідчить про стан економіки та перспе­ктиви місця. В цьому плані за Пекін можна не хвилю­ватись: китайська столиця випередила Нью-Йорк за кількістю доларових мільяр­дерів, очоливши відпо­відний всесвітній рейтинг. У місті мільяр­дерів рівно сотня, тоді як в амери­кан­ському мегаполісі — 95. За рік кількість надба­гатих людей у Пекіні виросла на 33, тоді як у Нью-Йорку — на чотирьох.

Звіт склала шанхайська компанія Hurun, яка здебільшого моніторить статки багатих індійців та китайців. Відпо­відно до нього, у першій п’ятірці мегапо­лісів за кількістю мільяр­дерів іще два китай­ських міста — Гонконг із 64 людьми та Шанхай із 50. Це четверте і п’яте місце, на третьому — Москва з 66 мільяр­дерами.

Для росій­ських багатіїв цей рік був невдалим: їхнє сукупне багатство зменшилось на 130 мільярдів доларів. 14 торішніх мільяр­дерів зараз перейшли в розряд мільйо­нерів. Тоді як у Китаї кількість мільяр­дерів зросла на 90. Це поясню­ється виходом багатьох компаній на біржу. В останні роки IPO в Китаї обмежу­вались, а торік урядовці знов дали бізнесу «зелене світло». Тому, незва­жаючи на істотне сповіль­нення економіки країни, з особи­стими фінансами у власників китай­ських бізнесів стало краще.

Hurun вів облік, виходячи з вартості акцій компаній станом на 16 січня. У підсумку топ-5 країн, в яких мільяр­дерів найбільше, виглядає так: Китай — 568 людей, США — 535, Індія — 111, Велика Британія та Німеччина — по 82.