Кількість мільярдерів у країні чи мегаполісі чимало свідчить про стан економіки та перспективи місця. В цьому плані за Пекін можна не хвилюватись: китайська столиця випередила Нью-Йорк за кількістю доларових мільярдерів, очоливши відповідний всесвітній рейтинг. У місті мільярдерів рівно сотня, тоді як в американському мегаполісі — 95. За рік кількість надбагатих людей у Пекіні виросла на 33, тоді як у Нью-Йорку — на чотирьох.

Звіт склала шанхайська компанія Hurun, яка здебільшого моніторить статки багатих індійців та китайців. Відповідно до нього, у першій п’ятірці мегаполісів за кількістю мільярдерів іще два китайських міста — Гонконг із 64 людьми та Шанхай із 50. Це четверте і п’яте місце, на третьому — Москва з 66 мільярдерами.

Для російських багатіїв цей рік був невдалим: їхнє сукупне багатство зменшилось на 130 мільярдів доларів. 14 торішніх мільярдерів зараз перейшли в розряд мільйонерів. Тоді як у Китаї кількість мільярдерів зросла на 90. Це пояснюється виходом багатьох компаній на біржу. В останні роки IPO в Китаї обмежувались, а торік урядовці знов дали бізнесу «зелене світло». Тому, незважаючи на істотне сповільнення економіки країни, з особистими фінансами у власників китайських бізнесів стало краще.

Hurun вів облік, виходячи з вартості акцій компаній станом на 16 січня. У підсумку топ-5 країн, в яких мільярдерів найбільше, виглядає так: Китай — 568 людей, США — 535, Індія — 111, Велика Британія та Німеччина — по 82.