40 тисяч новозеландців скинулись, щоб і надалі мати вільний доступ до популярного пляжу Затока Авароа (Awaroa Inlet). Прибережна смуга завдовжки у 800 метрів уже давно є одним з улюблених місць відпочинку мешканців столичного Веллінгтона. При тому, що пляж був приватним, власник тримав доступ до нього вільним та безкоштовним. Пізніше в підприємця через інші бізнеси виникли фінансові проблеми, він не міг утримувати територію й вирішив продати пляж. Але переживав, що новий власник не буде таким лояльним до громадськості. Відпочивальники хвилювались не менше.

Навіть на тлі новозеландських краєвидів пляж Авароа вирізняється мальовничістю.
Навіть на тлі новозеландських краєвидів пляж Авароа вирізняється мальовничістю. (Фото Andrea Schaffer з flickr.com)

Невдовзі після новини про продаж пляжу новозеландці Дюен Мейджор та Адам Гарднер оголосили про збір коштів на його повернення в державну власність – щоб ці сім гектар території й надалі лишались відкритими для всіх. Кампанію назвали GivealittleДай зовсім трохи. Реакція була миттєвою: на заведений за допомоги дружнього юриста рахунок почали надходити гроші. За кілька тижнів ківі внесли 2,28 мільйона новозеландських доларів – $1,62 млн. Тоді уряд країни додав ще 350 тисяч новозеландських доларів – щоб заявка громадськості перемога, тому що в тендері було кілька комерційних конкурентів. Зрештою угоду вдалось закрити.

Тепер пляж став частиною Абель-Тасманського національного парку, землями розпоряджається Департамент консервації – аналог українського Міністерства охорони довколишнього середовища. Про територію дбають, а люди, як і раніше, можуть вільно купатись і засмагати.