Allo — гуглівський конкурент Viber, WhatsApp та Messenger, поки що не здобув великої популярності. Нових користувачів сервіс намагається привабити вбудованим універсальним помічником на зразок Google Now, можливістю змінювати величину тексту чи десятками безкоштовних наборів стікерів. Останнє нововведення включає в себе розробку на основі штучного інтелекту: месенджер оцифровує селфі й робить на їх основі “персоналізований” набір картинок.

Після завантаження фотографії алгоритм месенджера обробляє зображення, відзначаючи характерні деталі: колір та довжину волосся, наявність окулярів, величину носа й губ, колір шкіри й так далі. Під них програма підбирає намальовані Ламаром Абрамсом елементи, додає фон — і набір з 22 стікерів готовий. Як запевняють у Google, деталей та їх комбінацій стільки, що всього можливо створити 563 квадрильйони різних облич. Якщо результат не сильно схожий на користувача чи йому не подобається, зображення можна підкоригувати вручну.

Що може вийти.

Ззовні мила забавка, насправді інновація створює ґрунт для подальших розробок Google у сфері штучного інтелекту. Що стосується месенджера, то в ньому вже тестується інша забезпечена штучним інтелектом функція: програма аналізує репліки власника рахунку на Allo й на їх основі при друці відповіді пропонує набір найбільш уживаних фраз.

Текст Антона Семиженка, зображення Google.