Про те, як так сталось і на що вплинуло – у короткому відео:

Дорогі джентельмени, наука має вам у дечому зізнатись. Ви почали своє життя жінками. Ну, в фенотипному чи фізичному розумінні. Хоча є науковці, які воліють називати цю стадію гендерно нейтральною.
Як ви, певно, знаєте, коли двоє людей паруються, кожен із них дає плоду половину його генетичної інформації. По 23 хромосоми. Одна з пар цих хромосом допомагає визначити вашу стать. Якщо ви жінка, у вас дві Х-хромосоми, одна від матера й інша від батька. Чоловіки мають одну Х-хромосому й одну Y-хромосому. Але Y-хромосома не одразу вступає в дію. Власне, перші 5-6 тижнів нашого ембріонального розвитку забезпечує лише Х-хромосома. І жінки розвиваються з ембріона до повноцінного плоду лише за участі Х-хромосоми. Що ж робить Y-хромосома? Щойно вона активується, один з генів хромосоми, відомий як SRY-ген, починає виконувати дві функції. Перша – пригнітити певні властивості Х-хромосоми. І друга – спричинити домінування фізіологічних властивостей, які мусять мати чоловіки. Яєчники опускаються й формують яєчка, статеві губи з’єднуються й утворюють мошонку. Якщо ви чоловік, зверніть увагу: в когось це виражено чіткіше, у когось слабше, та ви напевно помітите смужку грубшої шкіри на мошонці. Вона називається мошоночний шов. Шкіра на мошонці й статевому члені “застібнута”, наче “блискавка” паралельно з тим, як в ембріона розвиваються усе нові шари клітин. І якою є чоловіча версія клітора? Так, це пеніс.
Якщо з якоїсь причини Y-хромосома не активується, чоловік матиме жіночий фенотип та зовнішню подібність до жінки. Частково це є причиною того, чому чоловіки мають соски. Тому що соски формуються до активації Y-хромосоми та гена SRY. Але самі груди не розвиваються. Вже звиняйте.

 

Науковий текст про SRY-ген. Іще один.
Стаття про чоловічі груди.