Консервативна й близька до католицької церкви теперішня влада Польщі — зокрема, правляча партія «Право і справедливість» — ускладнює жінкам процедуру абортів. Зараз у країні вже можна припинити вагітність лише тоді, коли наявність плоду загрожує здоров’ю матері, і в майбутньому ситуація ризикує погіршитись. Однак зараз у партії розробляють новий закон, за яким права на аборт позбудуться навіть жертви зґвалтувань і жінки, плід у яких зміщено (випадки ектопії).

На знак протесту організація Women on waves провела акцію: з німецького міста Франкфурт-на-Одері піднявся квадрокоптер із двома упаковками протизаплідних медикаментів, перелетів нешироку Одру й сів на іншому березі, у польському містечку Слубіце. Двоє активісток одразу дістали й проковтнули потрібні їм таблетки (Міфепрістон), повідомляє Coexist.

«Аборт-дрон» перед злетом.
«Аборт-дрон» перед злетом.

Звичайно, польські жінки можуть поъхати зробити необхідні процедури до Німеччини — особливо в тих регіонах, де для перетину кордону треба лише перейти місток. Однак багатьом це може бути не по кишені. Більша проблема в тому, що в разі ускладнень після подібних операцій польські лікарі можуть і не надати потрібної допомоги. Або повідомити в поліцію про порушення закону.

Поліція Німеччини теж не була в захваті від акції. Вона конфіскувала пульт управління дроном та особисті планшети учасниць акції — оскільки та нібито порушувала німецьке законодавство у сфері медикаментів.