Привіт! Рубрика “Свіжі сигнали” змінює формат: відтепер частина цих сигналів подаватимуться як окремі розширені новини, решту ж дбайливо збиратимемо в шухляду, щоб показувати усі разом перед вихідними. На сьогодні зібрали таке.

Безкоштовний відеокурс по вправлянню з ножем. Треба просто зареєструватись на сайті – й там кухар-американець у чотирьох відеолекціях розповість, як різати цибулю без сліз, часник – без втрати смаку, як доглядати за ножами й чому на кухні їх вистачить чотирьох.

Профайл нового президента Румунії, етнічного німця Клауса Йоганніса наводить газета “Ведомости”. З цікавого – хоч німців у Румунії менше двох відсотків, цю діаспору дуже шанують за працелюбність. Конкретно Йоганнісу вдалося перетворити напівзруйноване місто на туристичний центр.

Американський музей природничої історії опублікував на сайті манускрипти Чарльза Дарвіна. До кожної сторінки наводиться розшифровка почерку. Є, що погортати.

Міжнародна космічна станція облітає земну кулю кожні півтори години. Внизу пролітають континенти, острови, містечка, і майже в кожного є своя радіостанція. На цьому сайті можна побачити, де саме зараз летить МКС, і про що говорять чи співають у місці, над яким рухаються дослідники. Заодно й нові мови спробувати на слух.

15 сайтів, на яких можна скачати електронні книжки, зібрав український сайт Inspired,

Як народився американський смужковий сир (у наших магазинах продають такий же), розповідають на сайті The Atlantic.

Шведський дослідник Амазонки поділився з собакою-приблудою половиною котлети, й той віддано супроводжував чоловіка крізь джунглі, по воді, і, зрештою, в літаку до свого шведського будинку. NPR розповідає й показує більше.

Інтелект залежить від розміру мозку? Права півкуля відповідає за творчість? Мозок є сірим за кольором? Ні, все дещо інакше. Ці, та ще кілька міфів розвінчують біологи (рос.)

Найбільша у світі мініатюрна копія аеропорту. Літачки тут навіть злітають:

Плюшеві планети

Підбірка найкрасивіших календарів на 2015 рік. Насолодіться:

620nuns

620potatoes

screen_shot_2014-11-25_at_4.42.10_pm