Якщо нинішні тенденції збережуться, за три десятки років 5 мільярдів людей, тобто кожен другий, недобачатимуть. В одного мільярда цей стан буде близьким до сліпоти. І, щоб додати цифр — це семикратне збільшення частоти випадків міопії порівняно з 2000-м роком, ідеться в публікації міжнародної групи вчених у американському науковому журналі Ophtalmology.

Причина не лише в тому, що з’явились смартфони, планшети й інші пристрої з екранами, в які ми постійно дивимось. Відсоток людей з короткозорістю зростав і перед тим: із 1970-го по двотисячний кількість людей з міопією у США збільшилась удвічі. Тоді екранів було значно менше. Але що змінилось — це те, що люди стали набагато менше часу проводити надворі. Телебачення, радіо, нові види дозвілля, та й взагалі зміни у стилі життя привели до того, що квартира чи дім стали звичними місцями перебування людей, вперше в історії. А у приміщеннях усе близько, не треба напружувати зір, щоб розгледіти щось на відстані. Око не тренується, а відтак м’язи слабшають.

Особливо це стосується дітей. У дитячому віці варто й виправляти цю тенденцію. Як запевняють автори дослідження, що більше часу дитина проводить надворі, то меншим буде ризик розвитку міопії — як у дитинстві, так і в дорослішому віці.