1. Учорашні події в українському парламенті сколихнули більшість активних українців. Прийняття закону “Про особливості місцевого самоврядування у певних районах Донеччини та Луганщини”, а також оголошення амністії учасникам подій на сході викликало обурення і хвилювання зокрема тому, що не було жодного роз’яснення нових законів Порошенком. Він не знайшов часу й можливості звернутись із цього приводу до народу. Insider розкриває особливості вчорашнього дня у Верховній Раді й проливає трохи світла на реальний стан справ в українській армії. З такими ввідними дійсно хочеться більше мовчати.

2.

“Щастя – це наче невід. Тягнеш – напружився, витягнув – порожньо. Коли тягнеш – це і є щастя”

Учора в Росії заарештовано одного з найбагатших підприємців, власника компанії “Система” Володимира Євтушенкова. Його компанії належить, зокрема, мобільний оператор МТС. Євтушенкова характеризують кілька деталей: він єдиний з російських олігархів, який піднявся не на видобутку корисних копалин; він запевняє, що має схожий світогляд із Михайлом Ходорковським; є давнім другом Януковича, і саме за допомоги Євтушенкова той тікав у Росію; один з партнерів Євтушенкова – Костянтин Малофеєв, на якого свого часу працювали відомі Донбаські діячі Костянтин Бородай та Ігор Гіркін. Тепер Євтушенков перейшов дорогу путінським наближеним, чоловіка з високою ймовірністю посадять. Справу “Системи” називають повторенням справи ЮКОСу. Російський Forbes тимчасом вибрав найхарактерніші цитати нового російського віп-арештанта.

+ Віталій Портніков детальніше про український відтінок справи.

3. Нідерландський музей Ван Гога оновив сайт. Там усе, як ми любимо – можна гортати, наближати, читати паперові листи й роздивлятись відтінки фарби зблизька.

4. Samsung запустила ситком про те, як прекрасно бути працівником цієї корпорації. 6-серійний проект (кожен з епізодів триватиме годину) називається “Найкраще майбутнє”, головних героїв зватимуть Чаего – “Найкращий” з корейської, та Міра – “Майбутнє”. Це не перший корпоративний серіал Samsung: торік уже вийшов ситком “Безкінечна енергія”, присвячений умовам праці робітників корпорації.
Кадри з серіалу підказують, що він не буде дуже складним для розуміння:

samsungsitcom1

5. “Манн, Иванов и Фербер” – одне з провідних російських видавництв бізнес-літератури та книжок для саморозвитку. Його головних редакторів не звинуватиш у поганому смаку. Недавно другий з них – Михайло Іванов – запустив окремий проект Smart Reading. Він із редакторами беруть тексти знакових для підприємців книжок, і вибирають звідти найважливіше – так, щоб за півгодини читання можна було зрозуміти все основне. Сервіс платний, але шість summaries книжок можна прочитати безкоштовно. Зокрема це книжка про навчання малюків “Після трьох уже пізно” і “Спершу скажіть “ні” – про те, як вести ділові переговори.

6.

“Джеймс Бонд і актор, який першим його зіграв, Шон Коннері, відійдуть незалежній Шотландії. Так само й Джеймс Ватт, батько парового двигуна, який забезпечив індустріальну революцію, більше не зможе бути предметом національної гордості британців. Він теж відійде Шотландії, так само й як Адам Сміт, Девід Ґ’юм та, можливо, Джоан Роулінґ. Розрив зі Сполученим Королівством означатиме також розділення культурного надбання – від Нобелівських лауреатів до списку визначних будівель.”

Вже завтра Шотландія визначатиметься на референдумі, чи відділятись від Великої Британії. Різниця в кількості між прибічниками та противниками розриву йде на відсотки, передбачити результат не береться ніхто. Поки що ж у світі оцінюють перспективи можливого розриву. The Economist зайнявся обліком культурних активів обох частин Британії. Зверніть увагу на інфографіку: змістовна.

7. І наостанок веселий альтернативний метал. Шкільний оркестр грає Killing In The Name гурту Rage Against The Machine.